Landelijk nieuws


winkelstraat
     

U bent hier:
ChristenUnie Ede
FractieNieuws nummer 4, 2008 is uit

FractieNieuws nummer 4, 2008 is uit

woensdag 18 juni 2008 22:12 Duurzaamheid krijgt opeens ongekende aandacht vanuit de politiek. Prima, maar dan wel graag breed en structureel wat de ChristenUnie betreft. In de procedure voor de ontsluiting van Ede-oost is een belangrijk besluit genomen: verder gaam met de A2 variant. We ronden af met cultuur, zorg en jeugd in de knel. Drie onderwerpen die eigenlijk ook iets met duurzaamheid te maken hebben!

Er is weer volop aandacht voor het milieu. Het begrip duurzaamheid krijgt in die milieudiscussies een aparte plaats. De ChristenUnie wil duurzaamheid breder zien. Duurzaam bouwen is bijvoorbeeld zinloos als er daarna niet duurzaam geleefd, gewoond kan worden. Dan denken we aan de inrichting van de openbare ruimte, gescheiden afvalinzameling, etc. Duurzaamheid is niet iets wat je erbij doet maar het moet de basis zijn voor een verdere invulling van
beleid!

Vele wegen leiden naar Rome, maar naar Ede Oost willen we het toch met minder doen. Maar welke weg is de beste? De discussie tussen de fractie over de routevarianten voor de “ontsluiting” Ede Oost vertoonde soms onbegrijpelijke kuilen en bochten. Het college stelde de route ‘A2’ als voorkeursvariant voor omdat dat deze variant op veel terreinen goed "scoort". De ChristenUnie-fractie heeft van harte ingestemd met deze keuze. Onze fractie wil zorg dragen voor de leefomgeving van mensen en de schepping. Deze route veroorzaakt vrijwel geen verkeerstoename in de Maandereng en Bennekom. Eerder afname. Dus goed voor mens, natuur en omgeving.

Voor de ChristenUnie is behoud van het cultureel erfgoed een zorg die ons na aan het hart ligt. Het eerste gedeelte van de kadernotitie Museumbeleid,
waarin het versterken van de huidige gesubsidieerde musea van Ede, Bennekom, Otterlo en Lunteren centraal stond, kon dan ook op onze instemming
rekenen.  

Zorg voor de naaste zit in het hart van de ChristenUnie. Ook zorgen hebben over de zorg: de memo van het College van B en W over de plannen voor de WMO in met name de wijken Veldhuizen A, Ede West en Ede Zuid, de “wijktafels”, hebben we kritisch gevolgd. Op papier ziet het er echt goed uit. Maar kan de individuele wijkbewoner straks écht in de wijk zijn zorgvraag én aanbod kwijt?

Geweld komt veel voor in onze samenleving. De misdaadkaart geeft aan dat in Ede in 2008 al ruim 40 keer aangifte is gedaan van mishandeling en bedreiging. Helaas zijn kinderen vaak de dupe. Bij een melding komt bureau jeugdzorg in actie. Er wordt geprobeerd om samen met de ouders de negatieve spiraal te doorbreken en veiligheid in de leefomgeving terug te brengen.

Klik hier om deze FractieNieuws te lezen.

Labels

«Terug

Reacties op "FractieNieuws nummer 4, 2008 is uit"

Geen berichten gevonden.

Archief > 2012 > mei

Geen berichten gevonden