Blogs per auteur

  1. Rijtjeshuis.jpg
    portretdaan.png
    Door Daan Weststrate op 27 december 2017

    ChristenUnie stelt vragen aan college 'in de knel: tussen sociale huur en koop'

    Vandaag verscheen een artikel op NOS.nl met als kop ‘Veel dertigers klem: goedkoop huren lukt niet en kopen al helemaal niet’. Hierin wordt beschreven dat het vooral dertigers en late twintigers zijn die het moeilijk hebben op de woningmarkt. Zij zitten op verschillende manieren klem: ze verdienen te veel voor een goedkope sociale huurwoning, maar kunnen geen betaalbaar koophuis vinden. Huurwoningen in de vrije sector zijn vaak veel te duur en voor een hypotheek is hun inkomen juist weer te laag. Naar aanleiding van dit artikel heb ik schriftelijke vragen aan het college gesteld. 

    Lees verder
  2. Daan Weststrate (liggende foto)
    portretdaan.png
    Door Daan Weststrate op 14 december 2017

    Daan Weststrate: ‘Kindercollege mooi middel om kinderen bij politiek te betrekken'

    De gemeente Ede krijgt vanaf het cursusjaar 2018/2019 een Kindercollege, bestaande uit 1 kinderburgemeester en 2 kinderwethouders. Dat heeft de gemeenteraad besloten n.a.v. een initiatiefvoorstel van de fracties ChristenUnie, D66, CDA, PvdA en GemeenteBelangen. Met dit plan willen de partijen jaarlijks een Kindercollege benoemen om, samen met een lesbrief op scholen, de maatschappelijke betrokkenheid van kinderen te vergroten. Raadslid Daan Weststrate, één van de initiatiefnemers van het Kindercollege: “Met dit voorstel worden leerlingen al vroeg geleerd om betrokken te zijn op wat er speelt en om jezelf beschikbaar te stellen”. 

    Lees verder
  3. Rijtjeshuis.jpg
    portretdaan.png
    Door Daan Weststrate op 8 december 2017

    ChristenUnie: 'Help starters met een lange termijn oplossing'

    Er zijn inmiddels 439 leningen verstrekt sinds de gemeente Ede daar vijf jaar geleden mee begon. In 2012 verstrekte de gemeente Ede de eerste starterslening, om mensen te helpen met de aankoop van hun eerste woning. Raadslid Daan Weststrate: “De starterslening is ingesteld als een kortlopende prikkel. Nu de termijn van vijf jaar is afgelopen en er eigenlijk geen geld is voor verlenging wil de ChristenUnie graag zoeken naar manieren waarop we de doelgroep van de startersleningen echt kunnen helpen, voor een langere termijn. De raad kan het besluit over deze regeling wel uitstellen tot na de verkiezingen maar dat is in mijn ogen niet eerlijk.”

    Lees verder